Asansör Kulesi CTP Kaplama

CTP kompozit malzemesi, kaplama malzemeleri arasında oldukça ideal bir seçimdir.  Her türlü modele sahiptir. Yüksek derecede mekanik değerlere sahip olup, cam elyaf keçe ve taşıyıcı bir matriks polyester reçinenin katkısı ile kimyasal reaksiyon sağlanarak oluşturulan kaliteli bir kaplama malzemesidir. CTP ( Cam takviyeli polimer veya plastik ) çok fazla sayıda işlem ve polimer seçeneği aynı zamanda da cam elyafı içerir. CTP’yi diğer yapı malzemelerinden ayrıcalıklı kılan pek çok özellik içerir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Tahsin AYDIN

20 yılı aşkındır çatı ustalığı yapmaktayım. Her zaman işimizin arkasındayız ve bu yüzden HER ÇATIYA GARANTİ vermekteyiz. Çalışmalarımı resimlerden görebilirsiniz.

Telefon Numaram : 0533 608 70 27

Kaplama işlemlerinde hangi tür malzemenin kullanılacağı çok önemlidir. Örneğin CTP dışında bir kaplama işlemi yapmak istiyorsanız, yapısında ne tarz elyaf, reçine ve hangi işlem olduğunu iyi bilmek ve doğru karar vermek gerekir. Oysaki CTP kompozit malzeme içeriği bakımından sağlam ve de dayanıklıdır. Bu sebepten dolayı da bronz, çelik, taş ve diğer klasik malzemelere göre pek çok avantajı vardır. Bir diğer avantajı da kompleks yapılarda levhalardan oluşup; ekonomik bir şekilde kalıplanma özelliğine sahiptir.

Şimdiye kadar kaplama sektöründe kullanılan malzemeler, kaplama işçiliği ile uğraşanları her ne kadar kısıtlamış olsa da, CTP malzemesi ile bu sınırları aşmış ve istedikleri her yerde ve her şekilde kullanmaya başlamışlardır.  Hava koşulları her ne olursa olsun CTP kullanımı kaplamaya özel olarak üretilmiştir. Özellikle suya ve kimyasallara karşı dayanıklılık gerektiren bölgeler için birebir kullanılmaya elverişlidir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Tahsin AYDIN

20 yılı aşkındır çatı ustalığı yapmaktayım. Her zaman işimizin arkasındayız ve bu yüzden HER ÇATIYA GARANTİ vermekteyiz. Çalışmalarımı resimlerden görebilirsiniz.

Telefon Numaram : 0533 608 70 27

CTP, diğer izolasyon aletlerine göre polyester makine aracılığı ile değil, manuel olarak farklı rulo ve fırçalar kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede spreyleme ve püskürtme yoluyla yapılan kaplamalara göre daha şık ve güzel bir şekle sahip olmaktadır.

CTP’nin kullanım alanlarından birisi de asansör kuleleridir. Asansörler yapılarda hayatı kolaylaştırmak adına tasarlanmış kısa yol oluşturan bir araçtır. Asansörlerin dayanıklı ve sağlam olması inan hayatı için de son derece önemlidir. Bu yüzden asansör yapım aşamasında kullanılan her türlü malzemenin sağlam olması gerekmektedir. Aynı zamanda asansörler iniş ve çıkış esnasında çok fazla ses çıkarmamalıdır. Kullanılan malzeme tam da bu noktada çok önem arz eder. CTP asansör kuleleri için son derece doğru bir tercihtir.