CTP Kompozit

CTP kompozit, cam elyaf maddesinin ve plastik maddenin esnekliğinin bir araya gelmesi ile oluşan son derece kullanışlı bir üründür. CTP yapımında kullanılan bu iki madde, kullanım alanlarında hayatı bir hayli kolaylaştırmaktadır. Üstün yetenekli mühendisler sayesinde geliştirilen bu ürün, oldukça hafif, mukavemet gösteren ve en önemlisi de esnek bir yapıya sahiptir.

Her sektörde olduğu gibi, inşaat sektörlerinde de, kaliteli ve bir o kadar da ekonomik üretimler ön plandadır. Zaman zaman bu ikiliye bir arada rastlamak ise pek mümkün olmamaktadır. Fakat teknolojinin zengin içeriği sayesinde geliştirilen cam elyaf takviyeli plastik madde bir diğer adıyla CTP, tam da aranılan bu iki özelliğe hatta daha fazlasına sahiptir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Tahsin AYDIN

20 yılı aşkındır çatı ustalığı yapmaktayım. Her zaman işimizin arkasındayız ve bu yüzden HER ÇATIYA GARANTİ vermekteyiz. Çalışmalarımı resimlerden görebilirsiniz.

Telefon Numaram : 0533 608 70 27

CTP kompoziti istediğiniz her alanda rahatlıkla ve hiç tereddüde düşmeden kullanmanız mümkün. Çünkü yapısı itibariyle esneklik kat sayısı çok fazladır. Bu özellik de ona, kolayca şekil verilme aynı zamanda da ne plastik elyaf olma özelliğinden ne de cam elyaf olma özelliğinden ödün vermeme imkanı sağlamaktadır. Yani kısacası bu kompozit yapı özelliklerini koruyarak istenilen her şekilde kullanılabilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı ile de son zamanların en sık tercih edilen ürünleri arasında yer almaktadır.

Kompozitin bir diğer özelliği de, her türlü dış etmenlere, korozyona, kimyasal tehlike arz eden maddelere, tüm hava koşullarına ve darbelere karşı dayanıklılık göstermesidir. CTP kompozit yalın olarak kullanılabileceği gibi farklı elementlerle bir araya gelerek de kullanılabilir. Örneğin farklı renk kullanımlarına açık, kullanılacağı alana göre iletkenlik gerekiyorsa iletken olma özelliğine sahip ya da tam tersi durumlar için elverişli bir üründür. Aynı zamanda CTP’yi metal alaşım içeren maddelerle kıyaslamak gerekirse; metal alaşım malzemelerinden olumlu pek çok özelliğe sahipken olumsuz bir özelliği pek bulunmamaktadır. Kısacası onun iyi yönlerini almıştır. Üstelik maliyet de dahil olmak üzere.

Şimdiye kadar CTP kompozit ürününün herhangi olumsuz bir yönüne rastlanmamakla birlikte pek çok sektörde kullanımı mevcuttur. Denizcilik ve otomotiv sanayiinden tutun da uçak sanayiine, imalat ve yapı sanayiine ve savunma sanayii gibi sanayii alanlarında kullanılmaktadır.