Saçak Bakır Kaplama

Her geçen gün değişen ve yenilenen inşaat sektöründe, kullanılan malzeme çeşitliliği günden güne artmaktadır. Bina yapımlarında kullanılan tuğlalardan tutun da, dış cephe kaplamaya kadar, çatılarda kullanılan kiremit çeşitleri de dahil olmak üzere binlerce seçenek mevcuttur. Çatı malzemeleri olarak artık farklı seçenekler bulmak oldukça kolay. Geleneksel çatı tiplerinin yerini şimdilerde farklı yapıda çatılar almaktadır. Bakır kaplama çatı seçenekleri de oldukça revaçta olan bir kaplama sistemidir.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Tahsin AYDIN

20 yılı aşkındır çatı ustalığı yapmaktayım. Her zaman işimizin arkasındayız ve bu yüzden HER ÇATIYA GARANTİ vermekteyiz. Çalışmalarımı resimlerden görebilirsiniz.

Telefon Numaram : 0533 608 70 27

Bakır Çatı Kaplama Uygulaması

Bakır çatı kaplama uygulaması yapım aşamasında genelde yerli bakır malzeme tercih edilmektedir. Öncelerde bakır çatı tipleri için ithal bakır levhalar tercih edilirken, yaklaşık 2000’li yıllardan sonra yerli bakır üretimine geçilmiş durumdadır. Bu nedenle artık yerli bakır kullanım oranı da artmıştır. Çatı saçaklarında kullanılan bakır kaplama, rulo şeklinde ya da levhalar halinde bulunmaktadır. Kullanım alanının ölçüsüne bağlı olarak istenilen ölçütte bakır kesilerek kaplama yapılmaktadır.

Bakır çatı kaplamak isteyenler için iki çeşit alternatif yöntem mevcuttur. Bunlar; kenetleme yöntemi ya da çıtalama yöntemleridir. Kenetleme yönteminde uygulanan işlem, çatıya gelecek kısmın klipslerle tutturulması şeklindedir. Ayrıca çatıya nem tutucu sürüldükten sonra uygulanır. Çıtalı bakır kaplama yönteminde ise, belli ölçülerde hazırlanmış konik ahşap çıtalar, çatıya vidalanarak monte edilir. Daha sonra da bakır ile çatı arasına nem tutucu sürülerek, kaplama işçileri tarafından uygulama son hale getirilir.

Bakır saçak alın kaplaması, düz, dik kenetli, yatay kenetli, çıtalı, kademeli ya da kuşaklı şekillerde değişkenlik gösterir. Tüm bu standart şekillerin yanı sıra, çatı yaptırmak isteyen müşterinin isteğine bağlı olarak ya da proje uygulamasına göre belirli numuneler alınarak gerekli kişiler tarafından monte işlemi yapılır.

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Tahsin AYDIN

20 yılı aşkındır çatı ustalığı yapmaktayım. Her zaman işimizin arkasındayız ve bu yüzden HER ÇATIYA GARANTİ vermekteyiz. Çalışmalarımı resimlerden görebilirsiniz.

Telefon Numaram : 0533 608 70 27

Bakır Kaplama Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çatı kaplama uygulamasında muhakkak uygulama öncesinde nem tutucu kullanılmalıdır. Böylece olası paslanmaların önüne geçilmiş olur.

Bakır kaplama yapılırken bakırın herhangi bir metalle hiçbir şekilde temas etmemesi gerekmektedir.

Bakırların iletkenlik özelliği olduğu için, yağmur, şimşek gibi durumlara karşı paratoner kullanılması son derece önemlidir.

Bakır kaplamalar uzun ömürlü olduğu için çok fazla tercih edilir.